راهینو برای فصول مختلف سال تحصیلی همایش‌های مختلفی داره. برای اینکه حس می‌کنیم علاوه بر جلسات مشاوره تحصیلی که هر دانش‌آموز منحصراً با مشاورش داره، با توجه به انرژی خوبی که توی همایش‌ها برقرار میشه و تاثیر زیادی که دانش‌آموزان از اتمسفر اونجا میگیرن، برگزاریش با ارایه برنامه‌های متنوع و آموزشی از لزوم یک مشاوره‌ی کامل هست.
به عنوان مثال روایت دانش‌آموزان سابقمون که تونستن در مسیر تحصیل و زندگی موفق باشن خیلی میتونه حس خوبی رو منتقل کنه. چراکه دانش‌آموز خودش رو جای اون شخصیت میذاره و خیلی وقت‌ها تاثیر بیشتری ازش نسبت به توصیه‌های مشاور و خانوادش میگیره.
در طول سال تحصیلی، دوره‌هایی مثل تابستان، نوروز، جمع بندی و … روش‌های خاص مطالعاتی خودش رو داره و راهینو با تشکیل اتاق فکرهایی از ماه ها قبل برای همایش‌هاش سعی میکنه بهترین روش‌ها رو به عموم دانش‌آموزها ارائه بده.
خلاصه‌ی یکی از همایش‌های تابستانی مارو می‌تونید در پایین بخونید:

” ابتدا نظر شمارو به این کارنامه آزمون آزمایشی یکی از دانش‌آموزان سال‌های قبل جلب میکنیم
بله درست متوجه شدید، درصد‌های سال دوازدهم در دروس اختصاصی قابل قبول ولی در دروس پایه بسیار کمِ و همین عامل باعث شده است که تراز کل در مجموع کم باشه.
چرا که در طول سال دوازدهم فرصت برای یادگیری دروس دوازدهم و تمرین و تستش و همچنین یادگیری دروس پایه و تمرین و تستش به صورت همزمان نیست.ازاونجاییکه دانش‌آموزان در سال‌های پایه این موضوع رو درک کرده‌اند که فقط میشه همون مقطع خودشون رو با تمرین و تست مطالعه کنن و فرصت برای مرور مقاطع قبلی نیست
حالا چرا ؟
۱٫ کنکور یه دو استقامته. برای موفقیت باید همه زندگیمون حساب شده بره جلو رفته باشه تا موفق بشیم. کمیت مطالعه مون، کیفیت مطالعه مون، ورزشمون، تفریح، میزان تست و تمرین و .. که اگه هر کدوم از اینها نباشه احتمال موفقیت مون رو کم میکنه.
پس نمیتونیم از موارد بالا چیزی رو کم بذاریم..
۲٫ مهارت وسرعت عمل حرف اولو میزنه توی کنکور سراسری و ما این مهارت رو باید توی تابستون یاد بگیریم.
بذارین یه درسو باهم بررسی کنیم که مشترک همه رشته هاست.
دین و زندگی، توی سال دهم ۱۲ درس داره
توی سال یازدهم ۱۲ درس داره
و توی سال دوازدهم ۱۰ تا درس
جمعا ۳۴ درس و فقط ۱۷ دقیقه !!!!
تازه برای بچه های رشته انسانی ۴۲تا درس میشه.
حالا متوجه میشین که وقتی از مهارت حرف میزنیم از چی حرف میزنیم؟ پس لازمه …… ”