دپارتمان مشاوره و مهارت های تحصیلی راهینو با بهره‌گیری از مشاورین و کارشناسان آموزشی آماده خدمت رسانی به دانش‌آموزان در مقاطع دهم، یازدهم، دوازدهم و فارغ التحصیلان در رشته‌های علوم تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و منحصرا زبان می باشد. در ابتدا سعی می کنیم به آنالیز نقاط قوت و ضعف شما در دروس تخصصی و عمومی و ریشه‌یابی مشکلات آموزشی و یادگیری شما بهتر شما رو بشناسیم و با کمک خانواده، در این مسیر آگاهانه قدم برداریم. حال با مشخص کردن هدف رشته و دانشگاه مدنظر شما بسته به اینکه اون رشته در چه زیر گروهی قرار دارد و کدامیک از دروس برای قبولی از ضریب بیشتری برخوردار است، میزان سرمایه‌گذاری روی هر درس تعیین می شود. حال بسته به جایگاه و توانایی شما، کمیت و کیفیت مطالعه با همفکری دانش‌آموز توسط مشاور انجام می شود. از آنجا که ابزار آموزشی همچون تعیین کلاس، کتاب کمک آموزشی، آزمون و … در این مسیر بسیار مهم هستند، تعیین نوع این ابزار متناسب با توانایی دانش‌آموز بسیار حیاتی می باشد، چه بسا که دانش‌آموزان به خاطر چشم و هم چشمی با همکلاسی‌های خود به خرید کتاب و ثبت نام کلاس و شرکت در آزمون‌های آزمایشی شرکت کرده و پس از گذشت مدتی متوجه انتخاب اشتباه خود می شوند. برای مثال در زیر سه نمونه از اشتباهات دانش‌آموزان را باهم مشاهده می کنیم:

۱ انتخاب کلاس

چه بسیار دانش‌آموزانی که در کلاسی شرکت کرده و پس از گذشت این دوره اذعان داشته‌اند که همه مطالب گفته شده در کلاس را بلد بوده‌اند و چیزی به معلوماتشان افزوده نشده است و می‌توانستند این وقت را برای افزایش تمرین و مهارت خود در این درس صرف کنند.

۲ انتخاب کتاب:

چه بسیار دانش‌آموزانی که کتابی سطح بالا گرفته و پس از مدتی از همان درس مربوطه سرخورده شده و حتی علاقه‌شان به آن درس کمتر شده است. یا با انتخاب کتابی سطح پایین هیچ پیشرفت چشمگیری در روند خود مشاهده نکرده‌اند.

۳ انتخاب آزمون آزمایشی:

چه بسیار دانش‌آموزانی که بدون توجه به سنگینی برنامه مدرسه شان در آزمون‌های آزماشی ثبت نام کرده و بعد از مدتی بدلیل فشردگی برنامه‌ها و نتایج ضعیف از شرکت در آزمون‌ها منصرف شده‌اند.

حال در راهینو مشاوران تخصصی هر رشته رسالتشان معرفی بهترین‌ها برای شماست. همکاران ما با اطلاع از بروز‌ترین  ابزار آموزشی به جلوگیری از هزینه‌های گزاف و جبران ناپذیر کمک می کنند.

۱ خدمات طرح مشاوره تحصیلی:

۱برگزاری جلسات مشاوره‌ای منظم هفتگی حضوری و آنلاین (به اختیار دانش‌آموز و مشاور)
۲پیگیری منظم روند مطالعاتی توسط مشاور بین هر جلسه با گرفتن گزارش مطالعه
۳ تحلیل منظم روند مطالعاتی توسط مدیر آموزشی برای گزارش به خانواده دانش‌آموز

۴ برگزاری کارگروه‌های منظم ماهیانه توسط روانشناسان و کارشناسان آموزشی مجموعه در حوزه‌هایی که دانش‌آموز مشکل دارد ( اضطراب غیر عادی، مشکل در نحوه مطالعه دروس، عدم مدیریت سر جلسه آزمون، مشکلات خانوادگی )

۲ گزارش ماهیانه به خانواده ها توسط کارشناسان آموزشی مجموعه از عملکرد دانش آموز در موارد زیر:

روند ساعت مطالعه
روند نتایج آموزن ها
روند مهارتی دانش‌آموز و …

۳ عضویت در راهینو پلاس برای دریافت محتواهای آموزشی در فضای مجازی