فلک را سقف بشکافیم و راهینو در اندازیم

ما چه می کنیم؟

یکی از اهداف گروه راهینو آن است که به هر کس بهترینِ خودش را معرفی کند در واقع هر کس باید متناسب با توانایی ها و ویژگی های خاص روحی خود ابزار آموزشی خود را انتخاب کرده و به سمت هدف خود حرکت کند. هدف ، یکی دیگر از رسالت های بسیار مهم در گروه راهینو می باشد . در واقع ما براین عقیده ایم ، تا زمانی که دانش آموز هدف و جایگاه خود را در آینده مشخص نکند مابقی مراحل مشاوره ای بی ثمر خواهد بود . ما سعی داریم تا به دانش آموزان کمک کنیم تا هدف خود را به صورت کامل شناخته و پس از آن با انگیزه ی کامل برای رسیدن به هدف خود قدم بردارند.

ما کی هستیم؟

گروه راهینو یا گروه مدرسین مشاور با ارائه ی سبکی نوین در زمینه ی آموزش و مشاوره به عنوان یک ایده ی خلاقانه در سال ۹۵ به ثبت کشوری رسید و تحت نظر و حمایت دانشگاه کاشان قرار گرفت…

جوانان مستعد این گروه که در رشته های مختلف اعم از مهندسی،پزشکی و حقوق تحصیل کرده اند از چندین سال قبل تلاش کرده اند تا مشکلاتی که در زمینه های مختلف آموزشی از مقاطع پایه تا موفقیت در زمینه ی کنکور چه در زمان تحصیل خود و چه در زمان حال وتوسط دانش آموزان خود دیده یا شنیده اند را برطرف سازند.

مفتخرهستیم که توانسته ایم با اعمال این نظرات و راهبردها نظر بسیاری از اساتید بزرگوار آموزش و پرورشی و دانشگاهی را به خود جلب کنیم تا برای موفقیت هر چه بیشتر فرزاندان شهرمان،کاشان و شهرهایی دیگر قدم برداریم

 

داستان ما

خب سال ۹۱ بود که عیسی و طه و امیر عباس که به عنوان پشتیبانای قلم چی به ترتیب در رشته‌های ریاضی و تجربی و انسانی بودن به عنوان نماینده همه پشتیبان‌ها دعوت شدن برای همفکری با مدیر کانون قلم چی. بعد از کلی بحث و داستان که نه محتواش قابل پخشه و نه فرصتش هست، این سه دوست تصمیم گرفتن یه گروه بزنن و توش هر چی ایده واسه کارای نوینی که میشه توی قلم چی کاشان انجام داد رو اونجا بگن. همون زمان بود که به صورت موازی مهرداد و مهدی و فرشاد و خانم ماشاللهی ایده‌ای داشتن برای برگزاری کلاس‌های رفع اشکال بعد از هر آزمون که مطمن بودیم بسیار کمک میکنه به دانش‌آموزان. یعنی اینجوری بگم کلا همه این اسم‌هایی که گفتم می‌خواستیم کارایی که توی نظام آموزش و قلم چی نمیشه رو انجام بدیم و مطمن بودیم به بچه‌ها کمک می‌کنیم حتی چند جلسه هم توی قلم چی کلاس‌های تحلیل آزمون ریاضی، زیست عربی و زبان و … برگزار کردیم تا اینکه صدای خود قلم چی هم دراومد.

خلاصه که کم کم کارایی که ما بهش ایمان داشتیم قلم چی رو آزار میداد مثلا ما معتقد بودیم که اون زمان کتاب دینی گاج بهترین هست و به دانش آموزامونم معرفی می‌کردیم در حالیکه کارمند قلم چی بودیم و اخلاقا هم شاید درست نبود.

اصلا بعد‌ها به این نتیجه رسیدیم که ابزار آموزشی مثل کلاس، کتاب، آزمون و … رو متناسب با دانش آموز بهش معرفی کنیم و این شد که تصمیم گرفتیم خودمون یه تیم بشیم و بعد از کل کل‌های فراوان بر سر اسمش خانم ماشاللهی راهینو رو انتخاب کرد برامون.

حالا تیم ما که اغلب از جوانان مستعد کاشان در رشته‌های روانشناسی، علوم تربیتی، حقوق، مهندسی، تربیت معلم، موسیقی و … تشکیل شده است، با ارائه سبکی نوین در آموزش کشور و با هدف ارتقا سطح آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌ها مشغول به کاره.

این شد که راهینو تصمیم گرفت رسالتش باشه معرفی بهترین هر فرد و با مستقل شدنمون حالا می‌تونستیم هر کسی رو هر چیزی که براش بهترین هست رو بهش معرفی کنیم.

اگر بهترینش چیزی غیر درسه کمکش کنیم با آگاهی از توانایی‌هاش و .. بهش برسه
اگر بهترینش درس خوندنه که کمکش می‌کردیم تا با انتخاب بهترین ابزار آموزشی به هدفش برسه ( البته رشته ای که با آگاهی و خودشناسی و … انتخاب شده باشه که توی این زمینه هم مدعی هستیم که متفاوت‌ترین انتخاب رشته رو برگزار می‌کنیم)

حالا توی سال ۹۴ تونستیم ریس دانشگاه کاشان رو متقاعد کنیم که ایده ما ارزش سرمایه‌گذاری داره و تحت عنوان هسته دانش بنیان ثبت شدیم. بعد از ثبت در مرکز رشد دانشگاه کاشان، پروژه‌های متفاوت آموزشی که سعی میکرد خلاهای نظام آموزشی رو برطرف کنه رو برگزار میکردیم وتوی این زمینه با اکثر مدارس کاشان همکاری داشتیم.
از پروژه‌ی استعداد‌یابی که با همکاری بنیاد نخبگان سعیدی برای دانش‌آموزان متوسطه اول همه مدارس کاشان و منطقه گرفته تا:

برگزاری بزرگترین اردوی‌های مطالعاتی منطقه برای افزایش نظم مطالعاتی دانش‌آموزان
برگزاری همایش‌های انگیزشی
برگزاری کارگاه های تحلیل آزمون برای موسسات مختلف
انتخاب رشته منحصر بفرد رشته‌های دانشگاهی
و همه خدمات ما که میتونین توی قسمت رزومه مشاهده کنین.

امیدواریم بتونیم در این راساتا برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان مفید باشیم و به آگاهیشون کمک کنیم

همکاران ما :

گروه آموزشی دایان

گروه آموزشی دایان

مشاهده

گروه اموزشی ماز

گروه اموزشی ماز

مشاهده

آژانس تبلیغاتی آوند

آژانس تبلیغاتی آوند

مشاهده